Analýza složení těla na InBody 270

Nezbytný krok před makrokoučingem nebo sestavením individuálního výživového plánu a doporučení pohybové aktivity.

Zjistěte své složení těla a případná zdravotní rizika plynoucí ze současného stavu. Zásadní je znát oblast, kterou zaujímají viscerální čili vnitřní tuky v těle, a také s jakou efektivitou pracuje váš metabolismus. Na základě všech výsledků a individuálních potřeb je možné sestavit individuální výživový plán – tzv. “na míru”.

Zásadní informace je aktuální poměr svalové a tukové hmoty, který nám vypoví, zda prováděné změny budou mít trvalý efekt a nemají negativní vliv na zdravotní stav. To se ze sledovaní pouze hmotnosti nikdy nedozvíme. Naopak, často můžeme být velmi demotivováni, jelikož hmotnost neodhalí skutečné změny na úrovní svalové a tukové tkáně.

Pro zdravotní stav je velmi důležitá hodnota vnitřního či útrobní tuku. Kdy vyšší hodnota je spojována s metabolickými onemocněními jako je např. cukrovka II. typu. A právě tuto hodnotu můžeme sledovat a vidět efekt úpravy správně nastaveného stravování.

Máte-li zájem o absolvování analýzy složení těla ve dvojici prosím podívejte se na výhodné balíčky.

V případě objednání se do pražské pobočky na Londýnské 59 se rovnou prosím objednávejte na stránkách pražské poradny Institutu moderní výživy.

Mám zájem o

Rychlá analýza na InBody 270/230

20 min 300 Kč

* vhodné pro ty, co již absolvovali základní či kompletní analýzu složení těla s interpretací a nepotřebují již k výsledkům vysvětlení 

 na email po změření zasíláme všechny výsledky z analýzy složení těla + historii, v případě častějšího měření

Kompletní analýza složení těla s interpretací výsledků + doporučení

60 min 1000 Kč

* vhodná volba zejména pro všechny, kteří analýzu složení těla ještě neabsolvovali a mají zájem o další spolupráci (úpravu jídelníčku a tvorbu výživového plánu na míru či makrokoučing), ale i pro ty kteří o svém složení těla chtějí vědět maximum

Každý získá objektivní pohled, jak jeho složení těla ve skutečnosti vypadá. Poukážeme na případné změny, které by ve složení těla  z hlediska preventivního či zdravotního byly vhodné. A samozřejmě se můžeme dále zaměřit na jejich řešení.

Na tuto konzultaci potom můžeme plynule navázat sestavením individuálního výživového plánu včetně nastavení vhodného jídelníčku pro daný cíl.

 • důkladné rozebrání 6 výstupních dokumentů (složení těla, viscerální tuk, parametry obezity, poměr svalové a tukové tkáně, vyváženost postavy, výsledné zhodnocení)

Výsledky z analýzy složení těla po vysvětlení v poradně budou zaslány na email.

Kompletní analýza s rozborem a diagnostikou současného jídelníčku + doporučení

90 min 1200 Kč

Součástí kompletní analýzy složení těla včetně interpretace je již i diagnostika stravovacích návyků – tedy týdenního záznamu jídelníčku. Na tuto konzultaci je potřeba si předem zapisovat týdenní přehled, jak aktuálně jídelníček vypadá.

 • Stačí jej psát dle pravdy na papír, popř. zašleme na email formulář, který vás navede, které potřebné informace by neměly chybět.
 • Na základě záznamu jídelníčku se zaměříme již na vhodnou úpravu stravovacích návyků.
 • Řekneme si, jaké potraviny zařadit do jídelníčku a proč. Jak potraviny vybírat, a jak sestavit jednotlivé chody.
 • Pomocné materiály jak si sestavit jídelníček či např. vhodné obrázky potravin jsou součástí konzultace.
 • Výsledky z analýzy složení těla po vysvětlení v poradně budou zaslány na email.

Na tuto konzultaci je pak možné navázat sestavením výživového plánu a individuálního jídelníčku dle výběru a také společné domluvy.

Kontrolní analýza tělesného složení a konzultace při úpravě stravovacích návyků

30-60 min 400-600 Kč

Kontrolní konzultace je možno domluvit již osobně po každé konzultaci individuálně dle potřeb a výsledků při změně stravovacích návyků.

Doporučujeme ideálně po 4-6 týdnech pro zjištění efektu změny životního stylu. Pro případné úpravy, další informace a inspirace, ujištění, ale i další motivaci.

Z dlouhodobého hlediska pro udržení výsledků je vhodné analýzu složení těla absolvovat pro ujištění po 3-6 měsísích.

Aneb cesta je cíl a zhubnutí by neměl být cíl konečný. Zásadní je výsledky a nové stravovací a pohybové návyky si udržet.

Všechny analýzy složení těla jsou možné po domluvě i v angličtině.

Co všechno mohu zjistit analýzou složení těla na přístroji InBody?

hmotnost

hmotnost

svalova-hmota

svalová hmota

hmotnost

tuková hmota

voda-v-tele

celková voda v těle

cista-hmotnost

čistá hmotnost bez tuku (FFM)

bmi

Index tělesné hmotnosti (BMI)

procento

procento tuku v těle

pomer

poměr pasu a boků

kaloricka-potreba

minimální kalorická potřeba

vyvazenost

vyváženost postavy a svalové dysbalance

Pro koho jsou tyto informace důležité

Informace z analýzy složení těla by měly být důležité pro každého z nás, abychom věděli, jak je na tom naše stavba těla a zda nám nehrozí nějaké zdravotní riziko spojené s nadváhou či obezitou, a stejně tak z velmi nízké hmotnosti. Nebo nehrozí-li osteoporóza či nadměrná retence vody a otoky, popř.  jaké svalové skupiny na těle máme oslabené nebo nevyvážené.

Obzvláště informace poskytnuté měřením na InBody ocení lidé, kteří se snaží redukovat tělesný tuk, lidé podstupující úpravu stravovacích zvyklostí, lidé držící nejrůznější diety, aby se ověřilo, že jejich úbytky na hmotnosti jsou z tuku a ne ze svaloviny (jinak by šlo o nevhodně sestavený režim a hrozí jojo efekt), dále sportovci­ (např. pro sledování efektivity cvičení), lidé po nemoci (pro sledování možného úbytku svaloviny), ženy po menopauze (zhle­diska prevence osteoporózy) atd.

Co by jste měli vědět před měřením

Samotné vyšetření je velmi rychlé a jednoduché, jelikož trvá okolo 30-ti sekund. Je třeba, aby analyzovaná osoba byla na boso (bez bot i bez ponožek). Není nutné, aby byla bez oblečení, jelikož na InBody se dá nastavit váha, která se odečte. Pozor! Analýzu na InBody nesmí podstoupit osoby s kardiostimulátorem. Naopak přístroj změří a poskytne výsledky všem od 3 – 99 let a pro osoby do 250 kg (kdy hmotnost nad 120 kg není již obvykle klasickými domácími váhami změřitelná).

Před samotnou analýzou byste měli dodržet následující zásady, aby výsledky byly co nejpřesnější:

 • 2 hodiny před měřením nekonzumovat větší množství jídla. 
 • Naopak doporučujeme dodržovat pravidelný pitný režim.
 • Den před měřením a v den analýzy nepožívat alkohol.
 • V den analýzy se zdržet cvičení a větší fyzické námahy.
 • Nesprchovat se těsně před vyšetřením, popř. si otřít i pot z rukou a nohou.
 • Nedoporučujeme ženám se nechat měřit při menstruaci, jelikož nezískají analýzou na InBody 100% přesné údaje. Dochází ke změně obsahu vody v těle, která by měla na složení těla vliv.
 • Těhotným ženám se doporučuje podstoupit analýzu až od 3. měsíce těhotenství. Ale mít na paměti, že výsledky jsou opět zkreslené.

Nedodržení těchto zásad může zkreslit výsledky měření.

Opakované měření je vhodné plánovat ve stejném čase a za stejných podmínek (např. i stejné oblečení).

Objednávkový formulář