Analýza složení těla na InBody 270/230

Nezbytný krok před makro koučingem nebo sestavením individuálního výživového plánu a doporučení pohybové aktivity.

Zjistěte své složení těla a případná zdravotní rizika plynoucí ze současného stavu. Zásadní je znát oblast, kterou zaujímají viscerální čili vnitřní tuky v těle, a také s jakou efektivitou pracuje váš metabolismus. Na základě všech výsledků a individuálních potřeb je možné sestavit individuální výživový plán – tzv. “na míru”.

Zásadní informace je aktuální poměr svalové a tukové hmoty, který nám vypoví, zda prováděné změny budou mít trvalý efekt a nemají negativní vliv na zdravotní stav. To se ze sledovaní pouze hmotnosti nikdy nedozvíme. Naopak, často můžeme být velmi demotivováni, jelikož hmotnost neodhalí skutečné změny na úrovní svalové a tukové tkáně.

Máte-li zájem o absolvování analýzy složení těla ve dvojici prosím podívejte se na výhodné balíčky.

V případě, máte-li zájem o poukázku ke konkrétní terapeutce, prosíme o informaci v emailu při objednávání. Kontakty.

Mám zájem o

Kompletní analýza složení těla s interpretací výsledků + doporučení

60 min 1000 Kč

* vhodná volba zejména pro všechny, kteří analýzu složení těla ještě neabsolvovali a mají zájem o další spolupráci (úpravu jídelníčku a tvorbu výživového plánu na míru či makro koučing), ale i pro ty kteří o svém složení těla chtějí vědět maximum

Každý získá objektivní pohled, jak jeho složení těla ve skutečnosti vypadá. Poukážeme na případné změny, které by ve složení těla  z hlediska preventivního či zdravotního byly vhodné. A samozřejmě se můžeme dále zaměřit na jejich řešení.

Na tuto konzultaci potom můžeme plynule navázat sestavením individuálního výživového plánu včetně nastavení vhodného jídelníčku pro daný cíl.
  • důkladné rozebrání 6 výstupních dokumentů (složení těla, viscerální tuk, parametry obezity, poměr svalové a tukové tkáně, vyváženost postavy, výsledné zhodnocení)
Výsledky z analýzy složení těla po vysvětlení v poradně budou zaslány na email.

Kompletní analýza s rozborem a diagnostikou současného jídelníčku + doporučení

90 min 1200 Kč
Součástí kompletní analýzy složení těla včetně interpretace je již i diagnostika stravovacích návyků - tedy týdenního záznamu jídelníčku. Na tuto konzultaci je potřeba si předem zapisovat týdenní přehled, jak aktuálně jídelníček vypadá. Stačí jej psát dle pravdy na papír, popř. zašleme na email formulář, který vás navede, které potřebné informace by neměly chybět.

Na základě záznamu jídelníčku se zaměříme již na vhodnou úpravu stravovacích návyků.

Řekneme si, jaké potraviny zařadit do jídelníčku a proč. Jak potraviny vybírat, a jak sestavit jednotlivé chody.

Pomocné materiály jak si sestavit jídelníček či např. vhodné obrázky potravin jsou součástí konzultace.

Výsledky z analýzy složení těla po vysvětlení v poradně budou zaslány na email.

Na tuto konzultaci je pak možné navázat sestavením výživového plánu a individuálního jídelníčku dle výběru a také společné domluvy.

Rychlá analýza na InBody 270/230

20 min 300 Kč
* vhodné pro ty, co již absolvovali základní či kompletní analýzu složení těla s interpretací a nepotřebují již k výsledkům vysvětlení 
  •  na email po změření zasíláme všechny výsledky z analýzy složení těla (6 výstupních dokumentů, případně dle zájmu) + historii, v případě častějšího měření

Všechny analýzy složení těla jsou možné po domluvě i v angličtině.

Co všechno mohu zjistit analýzou složení těla na přístroji InBody?

hmotnosthmotnost
svalova-hmotasvalová hmota
hmotnosttuková hmota
voda-v-telecelková voda v těle
cista-hmotnostčistá hmotnost bez tuku (FFM)
bmiIndex tělesné hmotnosti (BMI)
procentoprocento tuku v těle
pomerpoměr pasu a boků
kaloricka-potrebaminimální kalorická potřeba
vyvazenostvyváženost postavy a svalové dysbalance

Pro koho jsou tyto informace důležité

Informace z analýzy složení těla by měly být důležité pro každého z nás, abychom věděli, jak je na tom naše stavba těla a zda nám nehrozí nějaké zdravotní riziko spojené s nadváhou či obezitou, a stejně tak z velmi nízké hmotnosti. Nebo nehrozí-li osteoporóza či nadměrná retence vody a otoky, popř.  jaké svalové skupiny na těle máme oslabené nebo nevyvážené.

Obzvláště informace poskytnuté měřením na InBody ocení lidé, kteří se snaží redukovat tělesný tuk, lidé podstupující úpravu stravovacích zvyklostí, lidé držící nejrůznější diety, aby se ověřilo, že jejich úbytky na hmotnosti jsou z tuku a ne ze svaloviny (jinak by šlo o nevhodně sestavený režim a hrozí jojo efekt), dále sportovci­ (např. pro sledování efektivity cvičení), lidé po nemoci (pro sledování možného úbytku svaloviny), ženy po menopauze (zhle­diska prevence osteoporózy) atd.

Co by jste měli vědět před měřením

Samotné vyšetření je velmi rychlé a jednoduché, jelikož trvá okolo 30-ti sekund. Je třeba, aby analyzovaná osoba byla na boso (bez bot i bez ponožek). Není nutné, aby byla bez oblečení, jelikož na InBody se dá nastavit váha, která se odečte. Pozor! Analýzu na InBody nesmí podstoupit osoby s kardiostimulátorem. Naopak přístroj změří a poskytne výsledky všem od 3 – 99 let a pro osoby do 250 kg (kdy hmotnost nad 120 kg není již obvykle klasickými domácími váhami změřitelná).

Před samotnou analýzou byste měli dodržet následující zásady, aby výsledky byly co nejpřesnější:

  • 2 hodiny před měřením nekonzumovat větší množství jídla. 
  • Naopak doporučujeme dodržovat pravidelný pitný režim.
  • Den před měřením a v den analýzy nepožívat alkohol.
  • V den analýzy se zdržet cvičení a větší fyzické námahy.
  • Nesprchovat se těsně před vyšetřením, popř. si otřít i pot z rukou a nohou.
  • Nedoporučujeme ženám se nechat měřit při menstruaci, jelikož nezískají analýzou na InBody 100% přesné údaje. Dochází ke změně obsahu vody v těle, která by měla na složení těla vliv.
  • Těhotným ženám se doporučuje podstoupit analýzu až od 3. měsíce těhotenství. Ale mít na paměti, že výsledky jsou opět zkreslené.

Nedodržení těchto zásad může zkreslit výsledky měření.

Opakované měření je vhodné plánovat ve stejném čase a za stejných podmínek (např. i stejné oblečení).

Akce a novinky

Roadshow zdraví a prevence s 211

1. 8. 2021

V sobotu 7. srpna startuje osmidílná roadshow se zdravotní pojišťovnou 211, ve které navštívíme postupně celkem osm měst v České republice. Od 10-17h budeme poskytovat analýzu složení těla na InBody, kdy Vám výsledky vytiskneme, ale rádi Vám je vysvětlíme a doporučíme na co by bylo vhodné se případně zaměřit. Ale dále si můžete nechat vyšetřit svůj zrak, udělat si spirometrii a také změřit hladinu glykémie. A mimojiné zasoutěžit! 🙂

Celý text

Analýza složení těla na InBody 20.6. 2021 v rámci Dni zdraví v Lázních Slatinice

18. 6. 2021

Bohatý program můžete využít v Lázních Slatinice v neděli 20.6. od 12-17h, kdy součástí bude i analýza složení těla na InBody zdarma ve stanu Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR. Takže udělejte si cestu a přijďte se dozvědět jak Vaše složení těla vypadá z hlediska poměru svalové a tukové tkáně či jakou hodnotu vnitřního tuku máte, a zda může být již rizikový.

Celý text

Analýza složení těla zdarma na závodech KOLO PRO ŽIVOT ve stanu zdravotní pojišťovny 211

10. 6. 2021

V rámci většiny závodů Kolo pro život budeme poskytovat analýzu složení těla na InBody zdarma. Výsledky vytiskneme a rádi vysvětlíme a dáme doporučení.

Celý text

Číst všechny akce a novinky