Analýza složení těla na InBody 230

Nezbytný krok před sestavením individuálního výživového plánu a doporučení pohybové aktivity.

Zjistěte své složení těla a případná zdravotní rizika plynoucí ze současného stavu. Zásadní je znát oblast, kterou zaujímají viscerální čili vnitřní tuky v těle, a také s jakou efektivitou pracuje váš metabolismus. Na základě všech výsledků a individuálních potřeb je možné sestavit individuální výživový plán – tzv. “na míru”.

Zásadní informace je aktuální poměr svalové a tukové hmoty, který nám vypoví, zda prováděné změny budou mít trvalý efekt a nemají negativní vliv na zdravotní stav. To se ze sledovaní pouze hmotnosti nikdy nedozvíme. Naopak, často můžeme být velmi demotivováni, jelikož hmotnost neodhalí skutečné změny na úrovní svalové a tukové tkáně.

Máte-li zájem o absolvování analýzy složení těla ve dvojici, či spojit analýzu složení těla s vyšetřením stavu cév na Max Pulse, prosím podívejte se na výhodné balíčky.

V případě, máte-li zájem o poukázku ke konkrétní terapeutce, prosíme o informaci v emailu při objednávání. Kontakty.

Mám zájem o

Kompletní analýza složení těla s interpretací výsledků + doporučení

90 min 750 Kč

* vhodná volba zejména pro všechny, kteří analýzu složení těla ještě neabsolvovali a mají zájem o další spolupráci (úpravu jídelníčku a tvorbu výživového plánu na míru), ale i pro ty kteří o svém složení těla chtějí vědět maximum

Každý získá objektivní pohled, jak jeho složení těla ve skutečnosti vypadá. Poukážeme na případné změny, které by ve složení těla  z hlediska preventivního či zdravotního byly vhodné. A samozřejmě se můžeme dále zaměřit na jejich řešení.

Na tuto konzultaci potom můžeme plynule navázat sestavením individuálního výživového plánu včetně nastavení vhodného jídelníčku pro daný cíl.
  • důkladné rozebrání 6 výstupních dokumentů (složení těla, viscerální tuk, parametry obezity, poměr svalové a tukové tkáně, vyváženost postavy, výsledné zhodnocení)
Výsledky z analýzy složení těla po vysvětlení v poradně budou zaslány na email.

Kompletní analýza s rozborem a diagnostikou současného jídelníčku + doporučení

120 min 1000 Kč
Součástí kompletní analýzy složení těla včetně interpretace je již i diagnostika stravovacích návyků - tedy týdenního záznamu jídelníčku. Na tuto konzultaci je potřeba si předem zapisovat týdenní přehled, jak aktuálně jídelníček vypadá.Stačí jej psát dle pravdy na papír, popř. zašleme na email formulář, který vás navede, které potřebné informace by neměly chybět.

Na základě záznamu jídelníčku se zaměříme již na vhodnou úpravu stravovacích návyků.

Řekneme si, jaké potraviny zařadit do jídelníčku a proč. Jak potraviny vybírat, a jak sestavit jednotlivé chody.

Pomocné materiály jak si sestavit jídelníček či např. vhodné obrázky potravin jsou součástí konzultace.

Výsledky z analýzy složení těla po vysvětlení v poradně budou zaslány na email.

Na tuto konzultaci je pak možné navázat sestavením výživového plánu a individuálního jídelníčku dle výběru a také společné domluvy.

Rychlá analýza na InBody 230

15 min 200 Kč
* vhodné pro ty, co již absolvovali základní či kompletní analýzu složení těla s interpretací a nepotřebují již k výsledkům vysvětlení 
  •  na email po změření zasíláme všechny výsledky z analýzy složení těla (6 výstupních dokumentů, případně dle zájmu) + historii, v případě častějšího měření

Všechny analýzy složení těla jsou možné po domluvě i v angličtině.

Co všechno mohu zjistit analýzou složení těla na přístroji InBody?

hmotnosthmotnost
svalova-hmotasvalová hmota
hmotnosttuková hmota
voda-v-telecelková voda v těle
cista-hmotnostčistá hmotnost bez tuku (FFM)
bmiIndex tělesné hmotnosti (BMI)
procentoprocento tuku v těle
pomerpoměr pasu a boků
kaloricka-potrebaminimální kalorická potřeba
vyvazenostvyváženost postavy a svalové dysbalance

Pro koho jsou tyto informace důležité

Informace z analýzy složení těla by měly být důležité pro každého z nás, abychom věděli, jak je na tom naše stavba těla a zda nám nehrozí nějaké zdravotní riziko spojené s nadváhou či obezitou, a stejně tak z velmi nízké hmotnosti. Nebo nehrozí-li osteoporóza či nadměrná retence vody a otoky, popř.  jaké svalové skupiny na těle máme oslabené nebo nevyvážené.

Obzvláště informace poskytnuté měřením na InBody ocení lidé, kteří se snaží redukovat tělesný tuk, lidé podstupující úpravu stravovacích zvyklostí, lidé držící nejrůznější diety, aby se ověřilo, že jejich úbytky na hmotnosti jsou z tuku a ne ze svaloviny (jinak by šlo o nevhodně sestavený režim a hrozí jojo efekt), dále sportovci­ (např. pro sledování efektivity cvičení), lidé po nemoci (pro sledování možného úbytku svaloviny), ženy po menopauze (zhle­diska prevence osteoporózy) atd.

Co by jste měli vědět před měřením

Samotné vyšetření je velmi rychlé a jednoduché, jelikož trvá okolo 30-ti sekund. Je třeba, aby analyzovaná osoba byla na boso (bez bot i bez ponožek). Není nutné, aby byla bez oblečení, jelikož na InBody se dá nastavit váha, která se odečte. Pozor! Analýzu na InBody nesmí podstoupit osoby s kardiostimulátorem. Naopak přístroj změří a poskytne výsledky všem od 3 – 99 let a pro osoby do 250 kg (kdy hmotnost nad 120 kg není již obvykle klasickými domácími váhami změřitelná).

Před samotnou analýzou byste měli dodržet následující zásady, aby výsledky byly co nejpřesnější:

  • 2 hodiny před měřením nekonzumovat větší množství jídla. 
  • Naopak doporučujeme dodržovat pravidelný pitný režim.
  • Den před měřením a v den analýzy nepožívat alkohol.
  • V den analýzy se zdržet cvičení a větší fyzické námahy.
  • Nesprchovat se těsně před vyšetřením, popř. si otřít i pot z rukou a nohou.
  • Nedoporučujeme ženám se nechat měřit při menstruaci, jelikož nezískají analýzou na InBody 100% přesné údaje. Dochází ke změně obsahu vody v těle, která by měla na složení těla vliv.
  • Těhotným ženám se doporučuje podstoupit analýzu až od 3. měsíce těhotenství. Ale mít na paměti, že výsledky jsou opět zkreslené.

Nedodržení těchto zásad může zkreslit výsledky měření.

Opakované měření je vhodné plánovat ve stejném čase a za stejných podmínek (např. i stejné oblečení).

Akce a novinky

S 211 do ZOO za prevencí

6. 8. 2019

Každý víkend po celý srpen se na Vás budeme těšit s InBody 270 na tour po ZOO. Kdy Vám naměřené výsledky vytiskneme a samozřejmě se snažíme i vše vysvětlit či i poradit. Program kdy a kde nás můžete najít je uvnitř příspěvku.

Celý text

DALŠÍ TERMÍNY SEMINÁŘE – Jak správně nakupovat a vybírat potraviny

10. 6. 2019

Pro zájemce, kteří by chtěli přijít na „výživný workshop“, kde 3 hodiny věnujeme povídáním si o výběru potravin dle jejich složení a nutričních hodnot vypisuji další termíny.

Celý text

SEMINÁŘ: Jak správně vybírat a nakupovat potraviny (při redukci tuku) 25.5. 2019

22. 4. 2019

Pro všechny, co si chtějí umět správně naplnit ledničku a současně se projíst s chutí ke štíhlosti doporučuji tento dvouhodinový seminář, kde se budu věnovat jen výběru potravin dle složení a výživových hodnot.

Celý text

Číst všechny akce a novinky